Дистанційне навчання (15.04)

Зв*язок архітектури з природним середовищем. Вибір колірної гами, художньої техніки та манери зображення, визначення композиційного центру під час створення пейзажу. Композиція "Святковий день".


1. У реалістичному живописі великого значення надається кольору як засобу вираження головного в композиції. Колір стає одним з основних засобів побудови картини, виявлення її сюжетно-тематичного центру.

(Учні розглядають твори Т. Даниленка «Свято на Полонині» та О. Постощука «Дівочі мрії. Купальська ніч».

Т. Даниленко. «Свято на Полонині»

О. Постощук. «Дівочі мрії. Купальська ніч»

Зверніть увагу на картину О. Постощука «Дівочі мрії. Купальська ніч». Розташування дівочих фігур на картинній площині пропорційне і гармонійне, кількість стоячих та сидячих постатей однакова. Усе це збігається із загальним сюжетом полотна: дівочим ворожінням у купальську ніч. Художній прийом широкого мазка підкреслює колорит та багатофігурність композиції картини.
  1. 2. Практична робота.

    Використовуйте контрастні або споріднені співвідношення кольорів — залежно від настрою, який хочете передати. Якщо потрібно передати радість — кольори будуть теплими, яскравими, насиченими, якщо сум — холодними, приглушеними.

    Спочатку вирішіть, про що саме ви бажаєте розповісти своїм глядачам. Потім оберіть композиційну схему та виконайте ескіз. Під час ескізування необхідно визначити розташування, загальну форму та розмір основних об’єктів, не промальовуючи дрібних деталей.

    Коли композиційне рішення вас улаштує, продовжте роботу над уточненням форми та деталей зображення, працюючи простим олівцем. Гумкою зітріть зайві лінії та розпочніть роботу кольором.

    Пам’ятайте! У першу чергу ми бачимо фігури, які контрастні до фону. Чим інтенсивнішим та яскравішим є світло, тим сильніше воно діє на очі. Світлом виділіть центр композиції, зв’язок із ним груп і фігур, підкресліть ті фігури, рухи й жести, предмети, що мають першорядне значення для розвитку сюжету. Тінь допоможе поглинути все другорядне, що може відволікти увагу глядача.


Кiлькiсть переглядiв: 61

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Жовтень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031