• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Бібліотека

Завітайте до нашої бібліотеки!

Діяльність бібліотеки Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів спрямована на реалізацію Закону України “Про освіту”, Закону України “Про загальну середню освіту”, Закону України “Про бібліотеку і бібліотечну справу”, “Концепції виховання дітей та молоді у національній системи освіти”, постанови Кабінету Міністрів України “Назустріч людям”, Концепції Державної цільової програми підтримки
та розвитку читання.
Протягом року в бібліотеці проводилась робота згідно плану. Робота спрямовувалася на збереження книжкових фондів, бібліотечне інформування читачів.. Бібліотека стала надійним помічником по удосконаленню навчально-виховного процесу. Велась пропаганда літератури по предметах, по виховній та позакласній роботі з учнями. В бібліотеці проводилась щорічна акція «Живи, книго!», в рамках якої учні проводили рейди-перевірки по збереженню підручників, висвітлювали результати рейдів на загальношкільних лінійках. Проводились Тиждень шкільної бібліотеки, Тиждень дитячого читання, бібліотечні уроки за графіком, тематичні виставки, літературні ігри тощо. Важлива роль в роботі бібліотеки відводилась допомозі у вивченні та засвоєнні навчальних програм з базових дисциплін, організації навчальної діяльності та дозвілля учнівського колективу, професійному самовизначенню учнів.

Проблема, над якою працює бібліотека - "Впровадження нового змісту технологій та методів з розвитку пізнавальної діяльності учнів засобами літератури, книги".

Головним завданням шкільної бібліотеки є: підвищення ролі бібліотеки у навчально-виховному процесі, створення умов, які сприятимуть наближенню рівня навчання до європейських і світових стандартів, творчим пошукам учителів та розвитку здібностей учнів; забезпечення навчально-виховного процесу та самоосвіти засобами бібліотечного та інформаційно-бібліографічного обслуговування учнів, педагогічних працівників та батьків; виховання уміння самостійно розширювати свої знання; ознайомлення читачів з різними джерелами інформації та уміння ними користуватися; формування правової культури читачів, громадськості та патріотизму, пробудження читацької цікавості до історії України та краєзнавству, пропаганда Конституції України та інших законів нашої держави; формування національної свідомості, розвиненої духовності, моральної, художньо-естетичної, трудової, фізичної, екологічної освіти, всебічне сприяння підвищенню педагогічної майстерності вчителів шляхом пропаганди педагогічної літератури та інформації про неї, удосконалення традиційних та опанування нових бібліотечних технологій та форм масової та індивідуальної роботи, заснованій на особисто - орієнтованому підході до дитини, розширення асортименту бібліотечно-інформаційних послуг.
Головною метою діяльності шкільної бібліотеки є: популяризація книг серед учнів, формування їх світогляду, реальна допомога кожній дитині в задоволенні особистих читацьких інтересів, потреб, запитів.
Важлива роль в роботі бібліотеки відводиться допомозі у вивченні та засвоєнні навчальних програм з базових дисциплін, організації навчальної діяльності та дозвілля учнівського колективу, професійному самовизначенню учнів.
Діяльність шкільної бібліотеки у 2011-2012 навчальному році буде здійснюватись за напрямками:
- Виховання в учнів інформаційної культури, постійного прагнення до пошуку інформації, свідомого осмислення добору інформаційних джерел, формування навичок систематизації та особистої оцінки інформації;
- Навчання школярів технологіям користування бібліотекою ;

- Формування авторських програм читацького розвитку школярів, виховання мислячого, вдумливого, грамотного читача з високим рівнем бібліографічної культури ;
- Створення комфортного бібліографічного середовища;

Для цього :

1. Продовжити роботу по прищепленню у дітей і підлітків інтересу до книги та читання.
2. Проводити широку пропаганду літератури.
3. Забезпечити збереження книжного фонду та фонду підручників.
4. Вдосконалювати роботу по прилученню учнів до систематичного читання.
5. Активізувати роботу по огляду – конкурсу « Живи, книго!».
6. Організувати роботу з обдарованими і здібними дітьми.

Кiлькiсть переглядiв: 1096

Коментарi

Новини

Опитування

Хто відвідував наш сайт?

Календар

Попередня Вересень 2020 Наступна
ПВСЧПСН
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930